Korzystanie z tekstów, zdjęć oraz grafik znajdujących się na stronie bez zgody autora zabronione!!! Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83)

Aktualności

Sparta Wożuczyn – Orion Dereźnia Solska 2:1,...

• autor: Dulbi14, 2014-08-17 21:37
Sparta Wożuczyn – Orion Dereźnia Solska 2:1, pozostałe wyniki zamojskiej o

Grający bez trenera Orion Dereźnia Solska był bliski kolejnych punktów. Po zaciętym spotkaniu uległ jednak na wyjeździe Sparcie Wożuczyn 1:2.

Fragment sobotniego spotkania Sparty Wożuczyn z Orionem Dereźnia

(DW)

Zespół prowadzony przez Ireneusza Barana po raz drugi z rzędu w dobrym stylu rozpoczął sezon. Piłkarze Sparty Wożuczyn przed tygodniem przegrali co prawda z Gromem Różaniec, ale 1:2 na boisku jednego z faworytów do awansu wstydu im nie przyniosło. W kolejnym spotkaniu, przeciwko Orionowi Dereźnia Solska pewnie zainkasowali trzy punkty.

Wygrali 2:1, a przy lepszej skuteczności mogli nawet wyżej. Na słowa uznania zasługują również piłkarze beniaminka, którzy w dwóch pierwszych spotkaniach pokazali, że nie będą chłopcami do bicia w klasie okręgowej.

Sobotnie spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 2 min objęli prowadzenie po ładnym uderzeniu Jarosława Legeżyńskiego z 25 metrów. Jeszcze przed przerwą przyjezdni doprowadzili jednak do wyrównania po rzucie karnym, pewnie wykonanym przez Marka Kowalika.

W drugiej połowie Sparta, zdecydowanie dominująca przed przerwą, nieco obniżyła loty. Długo nie mogła strzelić zwycięskiego gola. Udało się dopiero na kwadrans przed końcem zawodów grającemu trenerowi Baranowi, który potężnym strzałem z kilku metrów ustalił wynik spotkania.

Piłkarze beniaminka próbowali gonić jeszcze wynik, ale nie zmusili Sławomira Szmoniewskiego do kapitulacji. – Przy stanie 2:1 dla gospodarzy mieliśmy swoje okazje i mogliśmy pokusić się o strzelenie drugiego gola, ale obiektywnie mówiąc, Sparta była lepszym zespołem – podsumował Stanisław Kapka z zarządu Orionu.

Zespół z Derźni Solskiej w pierwszych spotkaniach musi radzić sobie bez Bartomieja Kowalika. Grający szkoleniowiec drużyny przebywa za granicą. Do Polski wróci dopiero 27 sierpnia, dlatego w najbliższym spotkaniu przeciwko Sokołowi Zwierzyniec, beniaminka po raz kolejny poprowadzi jego brat, Marek.

Sparta Wożuczyn – Orion Dereźnia Solska 2:1 (1:1)

Bramki: Legeżyński (3), Baran (75) – M. Kowalik (40 z karnego).

Sparta: Szmoniewski – Krawczyk (60 Bartosz), Pachla, Świderek, Watrak (89 Piłat), Baran, Dziki, Sikora, Michoński, Jurczyszyn (60 Jakóbczak), Legżyński.

Orion: P. Borowski – Maciocha (85 B. Szabat), M. Kowalik, Czerw, P. Mazurek, Niemiec, M. Mazurek, P. Szabat (55 Wojda), Wilkos (70 Birut), M. Borowski, Różański.

Sędziował: Rafał Łyś.

Tylko Grom, Igros i Unia z kompletem punktów

Unia Hrubieszów po zwycięstwie 2:1 nad Pogonią Łaszczówka została nowym liderem zamojskiej „okręgówki”. Podopieczni Marcina Nowaka po dwóch kolejkach są jednym z trzech zespołów, który może cieszyć się z kompletu punktów. Oprócz nich takim dorobkiem mogą pochwalić się jeszcze Igros Krasnobród i Grom Różaniec.

Podopieczni Bogdana Antolaka drugie zwycięstwo odnieśli w dość szczęśliwych okolicznościach, ogrywając Sokół Zwierzyniec po golu strzelonym w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

– Nie byliśmy gorsi. Remis byłby bardziej sprawiedliwym rezultatem, na pewno nie skrzywdziłby żadnej ze stron – stwierdził szkoleniowiec gospodarzy Zbigniew Pająk.

Pechowo punkty straciła też Korona Łaszczów, która zremisowała 1:1 z Włókniarzem Frampol.

– Po udanej inauguracji wszyscy liczyliśmy, że ten mecz rozstrzygniemy na naszą korzyść. Zaczęliśmy dobrze, ale później rywale wyrównali. W drugiej połowie mocny wiatr i padający deszcz ułatwiały raczej bronienie się niż atakowanie – ocenił trener Korony Zbigniew Kuczyński.

Z jednego punktu cieszą się za to piłkarze Olimpii Miączyn.

– Jak tu nie być zadowolonym skoro gramy drugi mecz na wyjeździe i drugi raz punktujemy. Remis jest cenny, tym bardziej, że wywalczony na trudnym terenie. W pierwszej połowie byliśmy lepszym zespołem, ale w drugiej Victoria nas zdominowała. Na szczęście nie daliśmy strzelić sobie drugiego gola – powiedział Piotr Welcz, szkoleniowiec Olimpii.

Entra-Sparta Łabunie – Roztocze Szczebrzeszyn 1:3 (0:2)

Bramki: Burdzy (47) – Wróbel (40), Mazur (43), Gałka (70).

Łabunie: Ostrowski – Żołyniak, Hajduk (75 Pupiec), Marciniewicz, Wolski, Sołoducha (70 Maksymiec), Szerafin, Burdzy, Nowak, Dulbas, Gulak (46 Wójcicki).

Roztocze: Doliński – Lipiec, Wyrostkiewicz, Wurszt, Antończak (60 Waga), Mazur, Sopitko (75 Paluch), Robak (80 Strenciwilk), Wróbel, Chruściński (46 Sawic), Gałka.

Sędziował: Paweł Tucki.

Korona Łaszczów – Włókniarz Frampol 1:1 (1:1)

Bramki: Brytan (27) – Omiotek (2).

Korona: Joniec – Tyski, Stefek (55 Błyskoń), Rogulski, Szarowolec, Mikołajczuk (55 Lepionka), Stefanik, Martyniuk, Borowiak (62 Jamroż), Brytan (68 Rój), Wawryca.

Włókniarz: Sawa – Swatowski, Kawęcki, Myszak, Bielecki, Książek (75 Dycha), Kosidło, Dyjach, Filipowicz (46 Majkut), Swatowski (80 Decyk), Omiotek (85 Sprysak).

Sędziował: Bartosz Kapłon.

Sokół Zwierzyniec – Grom Różaniec 0:1 (0:0)

Bramki: Rak (75).

Sokół: Mitaszewski – Pietruszka, Sirko, Bielec, Brodalski, Czajka (80 Szozda), Malesza, Kosiński, Sułkowicz (78 M. Swierczyński), Borodziej, A. Swierczyński.

Grom: Mazurek – Grasza, Przeszło, Piętak, Grelak, P. Wróbel, Wojtowicz, Ł. Kusiak, Rak, A Kusiak (86 Larwa), Kwiatkowski (89 Kiełbasa).

Sędziował: Mariusz Szczurek.

Victoria Łukowa/Chmielek – Olimpia EB Wojan Miączyn 1:1 (0:1)

Bramki: Późniak (60) – Łyp (15).

Victoria: Kurowski – Grzyb, Adamowicz, Kukiełka, Późniak, Łukasik, Klecha, Dołęski, Jonak (75 Kmieć), Robak (65 Szostak), Dorosz.

Olimpia: Szczepaniak – Lemiecha, Karpiuk, Adamczyk, Jahorek (75 Banak), Lis, Chmiel (70 Podolak), Sobczak, Łyko, Zyła, Łyp.

Sędziował: Marek Borowiński.

Dan-Mar Huczwa Tyszowce – Ostoja Skierbieszów 0:0

Dan-Mar Huczwa: Waśkiewicz – Anioł, Orzechowski, Lasota, Nowosad, Mazurkiewicz (61 Ratyna), Ziółkowski, Iwanicki, Sioma, Mac, Maliszewski.

Ostoja: Sasim – Maziarczyk, Wajdyk, Kusik, Kowalski, Koziej (86 Maruchniak), Iwan, Malec, Suduł, Albingier (90 Kropornicki), Grula (60 Jabłoński).

Sędziował: Krzysztof Wróbel.

Igros Krasnobród – Gryf Gmina Zamość 3:2 (1:2)

Bramki: Dębicki (10), Droździel (61 z karnego), Cieślik (85) – Waga (35 z karnego, 40).

Igros: Wawrzusiszyn – Bartecki, Grela, Gradziuk, Cieślik, Margol, Bartoń (46 Biela), Kudełko (65 Paszkiewicz), Dębicki (85 Buczak), Tyrka, Droździel (85 Lipiec).

Gryf: Hadło (10 Szopa) – Ostasz, Goździuk, Kobylas (46 Turek), Burak, Kwiatkowski, Bajan (42 Pliżga), Mazur (75 Bargieł), Okoń, Blonka, Waga.

Czerwona kartka: Daniel Waga (Gryf) w 88 min za drugą żółtą kartkę. Sędziował: Mariusz Węgrzyn.

Unia Hrubieszów – Pogoń Łaszczówka 2:1 (1:0)

Bramki: Kawarski (28), Oleszczuk (64) – Babiarz (67).

Unia: Ryć – Mossurec, Kondrat, Bednarek (87 Zając), Wiejak, Kawarski, Fulara, Borys (87 Szatan), Rurych, Krygiel, Oleszczuk.

Pogoń: Maksymiak – Podborny, Rzeźnik, Kapuśniak (81 Kołodziejski), Jeruzal (61 Babiarz), Jakubiak, Bukowski (70 Wawrzusiszyn), Szarowolec (61 Grześnikowski), Mruk, Kuks, Wasiołek.

Sędziował: Andrzej Swacha.