Korzystanie z tekstów, zdjęć oraz grafik znajdujących się na stronie bez zgody autora zabronione!!! Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83)

Aktualności

Kryształ Werbkowice – Sokół Zwierzyniec 4:0....

• autor: Dulbi14, 2014-06-22 23:16
Kryształ Werbkowice – Sokół Zwierzyniec 4:0. Pozostałe wyniki zamojskiej k

Kryształ Werbkowice pokonał 4:0 Sokół Zwierzyniec i na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie awans do czwartej ligi.

Piłkarze Kryształu Werbkowice mieli w sobotę powody do świętowania

(FOT. DW)

Podopieczni Jacka Szczyrby bardzo długo męczyli się z Sokołem Zwierzyniec. W pierwszej połowie mimo kilku niezłych sytuacji nie potrafili skierować piłki do bramki rywali, ale po przerwie byli znacznie bardziej skuteczni.

Pierwszego gola zdobył w 49 min Szymon Dec, który pojawił się na murawie zaraz po przerwie. – To taki nasz czarny koń, jak go żartobliwie czasem nazywam. Młodziutki chłopaczek, 97 rocznik, ma papiery na granie w piłkę. Wszedł na boisko i zaraz strzelił gola. Ładna bramka, ale najważniejsze, że dała nam luz, jakiego potrzebowaliśmy. Później worek się już rozpruł, kolejne gole były kwestią czasu – relacjonuje Robert Semeniuk, kierownik Kryształu Werbkowice.

W końcówce meczu przyjezdnych dobili Paweł Musiał, Tomasz Przeworski i Stanisław Rybka. – No, trochę poświętowaliśmy. Były szampany, była dobra zabawa, zaraz trzeba brać się jednak z powrotem do roboty, żeby przygotować zespół na czwartą ligę – dodaje Semeniuk.

Kryształ jest już gotowy pod względem organizacyjnym. Nowy stadion, oddany do użytku w zeszłym roku spełnia wymagania czwartej ligi, ale sportowo to nie jest jeszcze drużyna, gotowa do rywalizacji z rezerwami Górnika Łęczna czy Lewartem Lubartów.

– Zdajemy sobie sprawę z naszych niedoskonałości i wiemy co zrobić, żeby je wyeliminować. Zamierzamy ściągnąć trzech nowych zawodników, jeśli uda się pozyskać tych, o których myślimy, to będą naprawdę poważne wzmocnienia. Ważne będzie także zakontraktowanie nowych młodzieżowców, bo nasi dotychczasowi są z rocznika 1993, w nowym sezonie będą już za starzy – kończy kierownik drużyny z Werbkowic.

Kryształ Werbkowice – Sokół Zwierzyniec 4:0 (0:0)
Bramki: Sz. Dec (49), Paweł Musiał (75), Przeworski (80), Rybka (88).
Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz (85 B. Nosal), Lebega, Śmiałko, Paweł Musiał, Maliuk (80 J. Kaczoruk), Czady, Poterucha, Piotr Musiał (46 Sz. Dec), Przeworski (83 P. Kulik), Rybka.
Sokół: Sobolewski – Sirko, T. Bielec, Pietruszka, M. Świerczyński (50 Misiarz), Borodziej (80 Szozda), Duda, Kosiński, Bielesz, Czajka (80 Zaczek), A. Świerczyński.
Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz.

Podopieczni Bogdana Antolaka byli jednym z głównych faworytów do awansu. Przez dłuższy czas otwierali tabelę, ale w drugiej części sezonu zaliczyli kilka wpadek i musieli uznać wyższość Kryształu Werbkowice. Ostatecznie szanse na promocję do czwartej ligi zaprzepaścili w sobotę, dzieląc się punktami z Igrosem Krasnobród.

To spotkanie miało niezwykle emocjonujący przebieg. Po dziesięciu minutach goście prowadzili juz 2:0, ale kontaktowe trafienie Łukasza Kusiaka dało Gromowi nadzieję na odrobienie strat. Udało się w samej końcówce drugiej połowy, po trafieniach Arkadiusza Kwiatkowskiego i Patryka Wróbla. Radujących się fanów z Różańca uciszył Marek Margol, który w doliczonym czasie gry zdobył gola na wagę remisu dla Igrosa.

W weekend ciekawie było także Miączynie, gdzie miejscowa Olimpia zdołała urwać punkty faworyzowanej Koronie Łaszczów. Podopieczni Piotra Welcza od 18 minuty przegrywali 0:1, ale w drugiej połowie z nawiązką odrobili straty. Gdy wydawało się już, że wywalczą trzy punkty, do wyrównania doprowadził Bartłomiej Stefanik.

Remisem 2:2 zakończył się także mecz Sparty Wożuczyn z Victorią Łukową Chmielek. – To nie jest do końca sprawiedliwy rezultat, bo w moim odczuciu byliśmy lepszym zespołem. Na pewno stworzyliśmy sobie więcej dogodnych okazji do strzelenia bramek. Gospodarze nie mogli przedostać się pod nasze pole karne, a oba gole zdobyli po strzałach z dystansu, przy których nie popisał się nasz bramkarz – powiedział Artur Kukiełka, strzelec jednego z goli dla Victorii.

Orkan Bełżec – Ostoja Skierbieszów 1:3 (0:2)
Bramki: M. Cywka (81) – Pliżga (25), Suduł (33, 90 2).
Orkan: Nowicki – Ciećko, Łakus, Krupa, Kłoda (65 Dziedzic), M. Cywka, M. Czachor (70 Miszczyszyn), Komadowski, Janik (90 Krawczyk), Dyda (65 M. Kowal), Lewko.
Ostoja: Sasim – Kowalski, Kusik, Wajdyk, Maziarczyk, Pliżga, Janda, Kierepka (70 Grula), Suduł, Malec, M. Maruchniak.
Sędziował: Wojciech Szewczuk.

V-System Sparta Łabunie – Huragan Hrubieszów 4:0 (3:0)
Bramki: Burdzy (13), Wolski (34), Muszko (44), A. Adamczuk (70).
Sparta: Sowa – Wójcicki (72 Cieplak), Kobylas, Szerafin, Marciniewicz, Wolski, Daszkiewicz (70 Żołyniak), Muszko (65 M. Adamczuk), Burdzy, A. Adamczuk, Dulbas.
Huragan: Jakubiak – Jakubiak, Frąk, Gajewski, Bodnar, Musiał, Kuźmiński, Krępla, Sekulski, M. Kowalczyk, Cymborski.
Sędziował: Mariusz Węgrzyn.

Aleksandria Aleksandrów – Cosmos Józefów 3:3 (1:1)
Bramki: Gromadzki (37 z karnego), Sozański (59), Lewczyk (89) – P. Wójcik (37, 69), Podolak (75).
Aleksandria: Muca – Bielak, Chmura, Wojda, Krzemiendak, Botsjan, Gromadzki, B. Michoński, Przytuła, Sozański, Lewczyk (87 A. Michoński).
Cosmos: K. Gontarz – Zaśko (57 P. Mielniczek), Krzysztof Gontarz, M. Mielniczek, Późniak, A. Paniak, Łagożny, Podolak, K. Przybysławski, Dołęski, Wójcik (84 Antoniak).
Sędziował: Andrzej Góra.

Grom Różaniec – Igros Krasnobród 3:3 (1:2)
Bramki: Ł. Kusiak (11), Kwiatkowski (79), P. Wróbel (89) – Droździel (8 z karnego, 10), Margol (90+1).
Grom: Mazurek – Piętak, Przeszło, Grelak, P. Wróbel, Larwa (64 Mazur), Wojtowicz, Ł. Kusiak, Rak, A. Kusiak, Kwiatkowski (89 J. Parzych).
Igros: Kiecana – R. Kostrubiec, Bartecki, Grela, B. Kawka, Biela, Margol, Karólak, Sz. Kostrubiec, Lipiec, Droździel.
Sędziował: Andrzej Swacha.

Sparta Wożuczyn – Victoria Łukowa/Chmielek 2:2 (1:1)
Bramki: Antoniuk (30), Baran (80) – Kukiełka (4), Adamowicz (62).
Sparta: Nieckarz – Pachla, Krawczyk, Watrak, Świderek, Baran, Dzik, Antoniuk, Jakóbczak, Maliszewski, Grzyb.
Victoria: Krzysztof Szostak – Grzyb, Adamowicz, Kukiełka, G. Jonak, Robak, Krystian Szostak, Łukasik, Kot, Dziura, P. Jonak.
Sędziował: Bartosz Kapłon.
Czerwona kartka: Wojciech Krawczyk (Wożuczyn) w 85 min za dwie żółte kartki.

Dan-Mar Huczwa Tyszowce – Unia Hrubieszów 0:4 (0:0)
Bramki: Rurych (65, 82), Fulara (67), Otręba (85).
Dan-Mar Huczwa: Waśkiewicz – Gałan, Anioł, Nowosad, Iwanicki, Ziółkowski, Sioma, Ratyna (86 Wronka), Kaniewski, Mac, Zieliński (77 Radecki).
Unia: Ryć (89 Haustow) – Fulara, Mossurec, Kondrat (65 Kawarski), Wiejak, Szatan (86 Bednarek), Krygiel, Borys, Otręba, Rurysz, Oleszczuk.